«Powrót

CBŚP i KAS udaremniły przemyt ponad 5 kg narkotyków z Holandii

CBŚP i KAS udaremniły przemyt ponad 5 kg narkotyków z Holandii

CBŚP i KAS udaremniły przemyt ponad 5 kg narkotyków z Holandii

Narkotyki ukryte w skrytce pod maską samochodu
Narkotyki w woreczkach ułożone na stole
  • Narkotyki o wartości niemal 270 tysięcy złotych próbował wwieźć do Polski 28- letni Artur S., ukrywając je w specjalnie skonstruowanej skrytce samochodowej.
  • W związku ze sprawą zatrzymano również dwóch mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie transportu środków odurzających.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu podejrzewali, że może dojść do przemytu na teren Polski dużej ilości środków odurzających. Narkotyki miały trafić na teren naszego kraju przez przejście graniczne w Słubicach. W akcji zatrzymania kontrabandy uczestniczyli funkcjonariusze opolskiej i lubuskiej KAS.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać podejrzany pojazd, który przekroczył granicę niemiecko-polską. Kierowca nie reagował na polecenia i próbował uciec, omal nie potrącając policjanta. Funkcjonariusze użyli broni uszkadzając jedną z opon samochodu. Kierowca porzucił auto i został zatrzymany.
Samochód przetransportowano na terminal w Świecku i prześwietlono. Okazało się, że znajdują się w nim trzy specjalnie wykonane skrytki. W jednej z nich funkcjonariusze znaleźli 10 hermetycznych opakowań zawierających ponad 5,3 kg MDMA. Wartość rynkową zabezpieczonej substancji psychotropowej oszacowano na niemal 270 tysięcy złotych.

Artur S. usłyszał zarzut przemytu oraz  czynnej napaści na policjanta, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali także Pawła S. i Damiana W., którzy są podejrzani o zorganizowanie transportu narkotyków z Holandii. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Opolu.

«Powrót