«Powrót

Dopalacze zamiast zabawek

Dopalacze zamiast zabawek

Dopalacze zamiast zabawek

Zdjęcie przedstawia otwartą paczkę z przejętymi
  • Funkcjonariusze śląskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili ponad 13 kg „dopalaczy" w zagranicznych przesyłkach pocztowych.
  • Czarnorynkowa wartość zatrzymanych „dopalaczy" to 1,3 mln złotych.
  • Zgodnie z deklaracją chińskiego nadawcy w paczkach miały być zabawki.

Do ujawnienia doszło podczas kontroli zagranicznych przesyłek pocztowych w Oddziale Celnym Pocztowym w Zabrzu. Podejrzane przesyłki zostały dostarczone do Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej S.A. w Zabrzu prawdopodobnie z Chin. Z deklaracji nadawcy wynikało, że w paczkach powinny znajdować się zabawki. W trakcie rewizji celnej funkcjonariusze KAS ujawnili, że wewnątrz podejrzanych przesyłek znajdują się woreczki z białym proszkiem, o silnym drażniącym zapachu. Funkcjonariusze pobrali próbki i przekazali do badania laboratoryjnego. Wynik badania potwierdził, że są to środki chemiczne, które zaliczane są do tzw. dopalaczy.

Towar został zabezpieczony i przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu do postępowania karnego. Czynności w sprawie trwają. Zabrzańscy policjanci oszacowali, że z zabezpieczonych substancji chemicznych można przygotować ponad 26 tys. porcji dilerskich. Wartość czarnorynkową „dopalaczy" oszacowano na kwotę 1,3 mln złotych.

«Powrót