«Powrót

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów

Na zdjęciu widoczny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej oraz pies, przy paletach z papierosami.
  • W pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze KAS z Budziska udaremnili przemyt niemal 360  tys. paczek papierosów.
  • Kontrabanda warta ponad 4,5 mln. złotych ukryta była w łotewskim tirze, który zgodnie z dokumentami miał przewozić części do drzwi.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 33-letni Łotysz twierdził, że wiezie do Irlandii części do drzwi. Ładunek został sprawdzony i prześwietlony, a następnie przeprowadzono rewizję naczepy. Podczas kontroli, w której uczestniczył również wyszkolony pies, okazało się, że w naczepie znajdują się palety z kartonami wypełnionymi papierosami.

W łotewskim tirze funkcjonariusze znaleźli blisko 360 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 4,5 mln. złotych. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 7,5 mln. złotych.

W sprawie przemytu wszczęto postępowanie karne skarbowe. Kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

«Powrót