«Powrót

Funkcjonariusze KAS wykryli nielegalny transport odpadów

Funkcjonariusze KAS wykryli nielegalny transport odpadów

Funkcjonariusze KAS wykryli nielegalny transport odpadów

Na zdjęciu beczki z odpadami
Na zdjęciu bok naczepy z beczkami z odpadami
Na zdjęciu beczki z odpadami wewnątrz naczepy
Na zdjęciu otwarta beczka z ciemną substancją
  • W samochodzie ciężarowym znajdowało się prawie 25 ton odpadów.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, podczas kontroli samochodu ciężarowego przy węźle autostrady A4 w Dębicy, wykryli nielegalny transport odpadów. W naczepie pojazdu znajdowało się prawie 25 ton odpadów, przewożonych w 124 metalowych i plastikowych beczkach.

Funkcjonariusze KAS stwierdzili niezgodność przewożonego towaru z dokumentami towarzyszącymi przesyłce. Zamiast kauczuku, w samochodzie przewożone były odpady, co potwierdził Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Zatrzymany towar został zabezpieczony i przekazany firmie zajmującej się przechowywaniem oraz utylizacją niebezpiecznych odpadów. Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Dębicy.

***

W ubiegłym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim zatrzymali ponad pół tony odpadów przywożonych nielegalnie z zagranicy, w tym głównie złomy metali kolorowych. Nielegalny przywóz, wywóz i tranzyt odpadów niebezpiecznych zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

«Powrót