«Powrót

KAS i Policja zlikwidowały magazyn z podrobionymi perfumami

KAS i Policja zlikwidowały magazyn z podrobionymi perfumami

KAS i Policja zlikwidowały magazyn z podrobionymi perfumami

Na zdjęciu funkcjonariusz KAS przy kartonach z kosmetykami
Na zdjęciu funkcjonariusz KAS trzyma zabezpieczony kosmetyk
Na zdjęciu ułożone obok siebie banknoty 50 i 100 zł
  • Wspólna akcja funkcjonariuszy KAS z Białegostoku oraz policjantów z Wołomina została przeprowadzona pod Nadarzynem w woj. mazowieckim.
  • Funkcjonariusze przechwycili blisko 9 tys. szt. podrobionych perfum znanych marek.
  • Zatrzymano dwie osoby narodowości białoruskiej, które usłyszały zarzuty naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji pod Nadarzynem funkcjonuje magazyn podrobionych perfum. Na terenie kontrolowanej posesji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli prawie 9 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych marek. Gdyby były to oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wynosiłaby co najmniej 1 mln 300 tys. złotych.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, perfumy ze zlikwidowanego magazynu mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Podczas przeszukania posesji zabezpieczono gotówkę, sprzęt elektroniczny, a także ok. 7 gramów białego proszku, który trafi do badań laboratoryjnych pod kątem obecności substancji narkotycznych.

Zatrzymani podczas akcji obywatele Białorusi (kobieta i mężczyzna) usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej, dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Pruszkowie kobieta i mężczyzna zostali objęci policyjnymi dozorami.

To już druga w ostatnim okresie wspólna akcja obu służb wymierzona w osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych kosmetyków. W listopadzie funkcjonariusze ujawnili nielegalny magazyn podrabianych kosmetyków w podwarszawskiej Magdalence. Szacunkowa wartość zajętego wtedy towaru wyniosła 2,7 mln zł - komunikat: Funkcjonariusze zabezpieczyli podrabiane kosmetyki o wartości 2,7 mln zł

«Powrót