«Powrót

KAS uderza w nielegalny hazard

KAS uderza w nielegalny hazard

KAS uderza w nielegalny hazard

Na zdjęciu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej forsują drzwi, widoczne nielegalne automaty do gry
Na zdjęciu widoczne są nielegalne automaty do gry
Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli
  • Mazowieccy funkcjonariusze KAS ujawnili 39 nielegalnych automatów do gier.
  • Wartość rynkowa zabezpieczonych urządzeń wynosi 468.000 złotych.

Funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierani przez funkcjonariuszy Łódzkiego i Wielkopolskiego UCS przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W sześciu lokalach na terenie Warszawy i okolic, ujawnili nielegalne automaty do gier. W kontrolowanych pomieszczeniach zastali także osoby, które grały na automatach.

„Niepozorne automaty do gier są skonstruowane w taki sposób, aby grający najczęściej przegrywał, mając jednocześnie nadzieję, że kolejna gra przyniesie mu zwycięstwo. Dlatego, warto pamiętać, że jedynym wygranym w tej grze jest właściciel nielegalnych automatów. Nie tylko, nie opłaca on należnych podatków, ale i wyciąga pieniądze z kieszeni niczego nie podejrzewających graczy. Znamy przypadki w których jeden nielegalny automat do gry przynosi oszustom zysk nawet w wysokości ponad 2 tys. zł jednego dnia. Mazowieckie Służby Celno-Skarbowe walczą z tym procederem i działania te będziemy kontynuowali." – zaznaczył Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Funkcjonariusze w toku podjętych działań zabezpieczyli miedzy innymi monitoring, telefony komórkowe, dokumentację nielegalnej działalności oraz blisko 40.000 zł, a także 39 automatów o wartości 468.000 zł.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

«Powrót