«Powrót

Kolejna nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana przez KAS i CBŚP

Kolejna nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana przez KAS i CBŚP

Kolejna nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana przez KAS i CBŚP

funkcjonariusz w magazynie obok aparatura do produkcji tytoniu
funkcjonariusz w magazynie obok ogromne pudła z tytoniem.
funkcjonariusz w magazynie obok ogromne pudła z tytoniem.
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łodzi wraz z policjantami CBŚP z Poznania zlikwidowali fabrykę nielegalnego tytoniu.
  • Znaleziono maszyny produkcyjne i ponad 2 tony suszu tytoniowego
  • Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 1 mln 150 tys. złotych.

Funkcjonariusze podejrzewali, że na jednej z prywatnych posesji w powiecie zgierskim mogą być nielegalnie produkowane wyroby tytoniowe. Podejrzenia potwierdziły się w trakcie kontroli budynku gospodarczego na terenie nieruchomości.

W pomieszczeniach mundurowi znaleźli kompletną linię technologiczną do cięcia suszu tytoniowego, która składała się z bębna do suszenia liści i maszyny do szatkowania suszu. Zlokalizowali też system służący do monitorowania drogi dojazdowej na posesję. W budynku zabezpieczono również ponad 2 tony suszu tytoniowego oraz 295 kg gotowego tytoniu.

Urządzenia obsługiwali dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani „na gorącym uczynku". Kontrolujący postanowili dodatkowo przeszukać ich miejsca zamieszkania. W garażu należącym do jednego z mężczyzn wykryto 28 kg tytoniu, a w samochodzie zaparkowanym na terenie jego posesji znaleziono opakowanie z amfetaminą oraz 600 złotych. Pieniądze zabezpieczono na poczet grożącej grzywny.

Łącznie, w wyniku likwidacji nielegalnej fabryki tytoniu i kontroli posesji należących do zatrzymanych mężczyzn, zarekwirowano 2.353 kg suszu i tytoniu bez akcyzy. Sprawcy, w wieku 37 i 38 lat, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, za co grozi im wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 5, lub obie te kary łącznie.

Uszczuplenia podatkowe z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego funkcjonariusze celno-skarbowi szacują na ponad 1 mln 183 tys. złotych.

«Powrót