«Powrót

Podlaska KAS przechwyciła wielki transport podróbek

Podlaska KAS przechwyciła wielki transport podróbek

Podlaska KAS przechwyciła wielki transport podróbek

Na zdjęciu przejęty transport podróbek w opakowaniach, widoczny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowa
Na zdjęciu przejęty transport podróbek w opakowaniach, widoczny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowa przy otwartym pudełku z podrobionymi towarami
Na zdjęciu wnętrze naczepy z podrobionymi towarami
Na zdjęciu podrobione spodnie ułożone na stole
Na zdjęciu otwarte pudła z ujawnionymi podróbkami
  • Funkcjonariusze KAS z Augustowa przechwycili wielki transport podrobionych towarów.
  • W ciężarówce zatrzymanej do kontroli znaleźli prawie 40 tysięcy sztuk perfum, odzieży, obuwia i galanterii bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych marek.

Transport ponad 24 tysięcy perfum i 15,5 tysiąca sztuk odzieży, obuwia i galanterii wpadł w ręce funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli drogowej na obwodnicy Augustowa. Z dokumentów przedstawionych przez 42-letniego kierowcę tira wynikało, że wiezie on z Litwy do Polski m.in. kosmetyki i odzież. W kartonach zapakowanych w worki przewoził towary oznaczone znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych światowych marek z branży perfumeryjnej i odzieżowej.

Wygląd towaru, jego deklarowana wartość i sposób zapakowania mogły świadczyć o tym, że są to podróbki. W przypadku oryginalnych produktów wartość rynkowa towaru wynosiłaby co najmniej 9 milionów złotych. Funkcjonariusze zarekwirowali podejrzany transport, a o zatrzymaniu poinformowali przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Kierowca tira został przesłuchany. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za obrót podrobionymi towarami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

«Powrót