«Powrót

Podrabiane nośniki danych w rękach KAS

Podrabiane nośniki danych w rękach KAS

Podrabiane nośniki danych w rękach KAS

Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, w hali magazynowej, z zarekwirowanymi płytami
Na zdjęciu zarekwirowane podrabiane nośniki danych, płyty cdr i dvdr
Na zdjęciu palety z zarekwirowanymi podrabianymi nośnikami danych, widoczny funkcjonariusz KAS
  • Prawie 230 000 podrabianych płyt kompaktowych zarekwirowali funkcjonariusze Drugiego Działu Realizacji Granicznego w Gdyni na terenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni.
  • Kontener z nośnikami danych przypłynął do Polski z Azji, z portu Taipei w Taiwanie, a jego zawartość miała trafić za wschodnią granice.

W ostatnich dniach września, podczas kontroli kontenera z towarem, funkcjonariusze KAS dostrzegli nieprawidłowości, które mogły wskazywać na naruszenie praw do znaku towarowego znanego amerykańskiego producenta sprzętu elektronicznego.

Płyty miały profesjonalnie przygotowane opakowania. Jednak wykonanie odpowiedniej dokumentacji fotograficznej i konsultacje z firmą, której prawa naruszono, potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Podrobione produkty, o łącznej wartości ponad 270 000 zł, zostały zarekwirowane.

Łącznie zabezpieczono 226.000 płyt CD i DVD, które przekazano wraz ze sprawą właściwemu Oddziałowi Celnemu Baza Kontenerowa w Gdyni, w celu dalszego prowadzenia postępowania.

«Powrót