«Powrót

Przemycane papierosy w rękach KAS

Przemycane papierosy w rękach KAS

Przemycane papierosy w rękach KAS

Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przy kartonie z nielegalnymi papierosami
Na zdjęciu palety z kartonami z nielegalnymi papierosami
Na zdjęciu pies przeszkolony do wyszukiwania kontrabandy, w tle widoczny samochód z napisem Służba Celno-Skarbowa
  • Funkcjonariusze KAS z Budziska udaremnili przemyt 490 tys. paczek papierosów w pobliżu granicy polsko-litewskiej.
  • Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych został znaleziony w polskim tirze jadącym z Łotwy.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pełniący służbę na drodze krajowej nr 8, zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 24-letni Polak twierdził, że wiezie w niej z Łotwy ładunek koszy na śmieci i kartony z letnim obuwiem. Funkcjonariusze KAS prześwietlili urządzeniem rentgenowskim ciężarówkę, a następnie dokonali rewizji naczepy. Podczas kontroli okazało się, że w naczepie za kilkoma koszami na śmieci i pudełkami z obuwiem znajduje się gigantyczna papierosowa kontrabanda.

Funkcjonariusze znaleźli 490 tys. paczek papierosów bez polskich znaków o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 mln. złotych. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby 10 mln. złotych.

W sprawie przemytu wszczęto postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach.

Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

«Powrót