«Powrót

Przemyt pół miliona papierosów w węglu drzewnym

Przemyt pół miliona papierosów w węglu drzewnym

Przemyt pół miliona papierosów w węglu drzewnym

Na zdjęciu spreparowane pakiety węgla drzewnego z ukrytymi paczkami papierosów
Na zdjęciu dwóch funkcjonariuszy w kombinezonach, przeglądający ujawnioną kontrabandę wysypaną z przyczepy
Na zdjęciu widok na z góry na spreparowane pakiety węgla z ukrytymi paczkami papierosów
Na zdjęciu przyczepa z workami, zawierającymi ukrytą kontrabandę.
  • Funkcjonariusze KAS ujawnili 25 tys. paczek papierosów podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.
  • Kontrabanda o rynkowej wartości  blisko 350 tys. złotych ukryta była w specjalnie spreparowanych pakietach węgla drzewnego.

Kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził węgiel drzewny w 20 opakowaniach typu big-bag. Towar został zgłoszony do procedury tranzytu, a jego odbiorcą miała być firma w woj. lubelskim. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej postanowili sprawdzić przewożony ładunek. Podczas kontroli okazało się, że w 20 opakowaniach ważących blisko 15 ton znajdują się spreparowane pakiety węgla drzewnego. Rozładunek i dotarcie do kontrabandy okazało się bardzo pracochłonne. Spreparowane pakiety zawierały średnio 2-4 paczki papierosów.

Funkcjonariusze KAS wykryli w ciężarówce łącznie 501 600 szt. papierosów (25 080 paczek), których rynkową wartość szacuje się na blisko 350 tys. zł. Gdyby papierosy trafiły do czarnorynkowej sprzedaży na terenie Polski, Skarb Państwa straciłby ponad pół miliona złotych z tytułu nieuiszczonych należności celno-podatkowych.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar i ciężarówkę.

Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


Materiał wideo: Papierosy w ładunku węgla drzewnego

«Powrót