«Powrót

Zlikwidowana kolejna nielegalna fabryka papierosów

Zlikwidowana kolejna nielegalna fabryka papierosów

Zlikwidowana kolejna nielegalna fabryka papierosów

funkcjonariusz obok nielegalnej linii produkcyjnej
funkcjonariusz obok worków z tytoniem
  • Prawie milion złotych wart był tytoń oraz wyprodukowane z niego papierosy, które wykryli funkcjonariusze KAS oraz CBŚ z Olsztyna
  • Zabezpieczono również kompletną, profesjonalną linię produkcyjną służącą do nielegalnego wyrobu papierosów.

Skuteczną akcję, w małej miejscowości w pobliżu Sochaczewa, mundurowi przeprowadzili na początku września (informacji nie upubliczniono wtedy dla dobra śledztwa).

W trakcie kontroli  drogowej funkcjonariusze zatrzymali samochód dostawczy wypełniony workami z krajanką. Ustalili miejsce, do którego pojazd się kierował i złożyli tam niespodziewaną wizytę. Na posesji, w której skład wchodziły budynek mieszkalny oraz przyległe magazyny, wykryto nielegalną fabrykę papierosów. Znajdowała się ona w jednym z magazynów, w którym ustawiono kompletną, profesjonalną linię produkcyjną.

Ponadto funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli tam krajankę tytoniową, w sumie ponad 1400 kilogramów oraz 3133 paczki gotowych papierosów. Wszystkie były oznaczone znakami towarowymi znanych producentów.

Wartość wykrytego surowca i towaru to prawie 1 mln złotych. Gdyby te papierosy oraz tytoń trafiły do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 1,5 mln złotych z tytułu należnych podatków.

W trakcie działań zatrzymano 2 osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

«Powrót