«Powrót

Mateusz Morawiecki spotkał się z zespołem systemu monitorowania drogowego

Mateusz Morawiecki spotkał się z zespołem systemu monitorowania drogowego

Mateusz Morawiecki spotkał się z zespołem systemu monitorowania drogowego

  • Wicepremier Mateusz Morawiecki podziękował osobom zaangażowanym w uruchomienie systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).
  • SENT uszczelnia system podatkowy i pomaga zwalczać szarą strefę w gospodarce.

Podczas spotkania, które odbyło się 12 czerwca 2017 r. w Ministerstwie Finansów, premier Morawiecki podziękował  za osobisty wkład i zaangażowanie w przygotowanie i uruchomienie systemu monitorowania drogowego. Podkreślił też znaczenie tego systemu w działaniach rządu, które służą uszczelnieniu systemu podatkowego i dzięki ograniczeniu szarej strefy przynoszą wymierne efekty dla budżetu państwa. Mateusz Morawiecki pokreślił, że zaangażowanie i kreatywność osób, które biorą udział w podobnych przedsięwzięciach, oraz otwartość na podejmowanie nowych wyzwań, zawsze będą wspierane i wysoko cenione przez kierownictwo resortu. Premier Morawiecki wręczył członkom zespołu SENT listy gratulacyjne.

W spotkaniu z członkami zespołu wdrożeniowego systemu SENT wzięli również udział m.in. wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś, wiceminister Wiesław Janczyk oraz wiceministrowie i zastępcy szefa KAS Piotr Walczak i Paweł Cybulski.

Szef KAS zwrócił uwagę, że wprowadzone rozwiązania były wdrażane już w ramach działającej od 1 marca 2017 r. Krajowej Administracji Skarbowej, co niewątpliwie przyczyniło się do bardziej efektywnej współpracy między członkami zespołu.

«Powrót