Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Czy możliwe jest w ogóle życie bez podatków? Jak mówi powiedzenie, jedyne co jest pewne na tym świecie to śmierć i podatki, więc raczej nie. Ale co wiemy o podatkach? Jakie są najdziwniejsze podatki na świecie? Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? I czy w Polsce podatki rzeczywiście są wysokie? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź biorąc udział w Wielkim Teście o Podatkach organizowanym przez MF wspólnie z TVP. Do tej pory odbyły się dwie edycje testu – w 2015 i 2016 roku.

Grafika promująca Wielki Test o Podatkach 25 kwietnia 2016 r.

Podczas testu pokazujemy jakie udogodnienia proponuje administracja podatkowa, aby nasze obowiązki wobec fiskusa uczynić łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Ale przede wszystkim tłumaczymy, dlaczego warto płacić podatki. Wielki Test o Podatkach opowiada, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy. Półtorej godziny na antenie telewizyjnej odczaruje mit o tym, że podatki to wiedza zarezerwowana dla niewielu znawców tematu i specjalistów.

Finał Wielkiego Testu o Podatkach odbywa się na żywo na antenie TVP1 oraz on-line w internecie. Dla internautów przygotowane są też podatkowe ciekawostki edukacyjne i materiały wideo z udziałem ekspertów.

 

Zobacz stronę internetową Wielkiego Testu o Podatkach (link otwiera nowe okno w innym serwisie).