Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni.

Czy możliwe jest w ogóle życie bez podatków? Jak mówi powiedzenie, jedyne co jest pewne na tym świecie to śmierć i podatki, więc raczej nie. Ale co wiemy o podatkach? Jakie są najdziwniejsze podatki na świecie? Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? I czy w Polsce podatki rzeczywiście są wysokie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź biorąc udział w Wielkim Teście o Podatkach. Fiskus od kuchni. Już 25 kwietnia 2016 r. w TVP1.

Grafika promująca Wielki Test o Podatkach 25 kwietnia 2016 r.

Podczas testu chcemy pokazać jakie udogodnienia proponuje administracja podatkowa, aby nasze obowiązki wobec fiskusa uczynić łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Ale przede wszystkim chcemy wytłumaczyć, dlaczego warto płacić podatki. Wielki Test o Podatkach opowie, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy. Półtorej godziny na antenie telewizyjnej odczaruje mit o tym, że podatki to wiedza zarezerwowana dla niewielu znawców tematu i specjalistów.

Finał Wielkiego Testu o Podatkach na żywo na antenie TVP1 już 25 kwietnia 2016 roku o godz. 20.25 w TVP1 oraz on-line w internecie. Dla internautów przygotowaliśmy też podatkowe ciekawostki edukacyjne i materiały wideo z udziałem ekspertów.

Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Finansów i Telewizję Polską.

Zobacz stronę internetową Wielkiego Testu o Podatkach (link otwiera nowe okno w innym serwisie).