Reforma emerytalna

  Reforma emerytalna

  Reforma emerytalna

  Ministerstwo Finansów wspólnie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło edukacyjno-informacyjną kampanię społeczną na temat zmian w systemie emerytalnym. Jej elementem jest strona internetowa, uruchomiona pod hasłem Wszystko o emeryturze w jednym miejscu (link otwiera okno w nowym serwisie). Stanowi  ona rzetelne źródło informacji dla tych z Państwa, którzy szukają odpowiedzi na pytania o przyszłą emeryturę, o ZUS i OFE. Na stronie znajdują się informacje dotyczące m.in. zmian wprowadzonych przez rząd w powszechnym systemie emerytalnym, dodatkowego zabezpieczenia finansowego po przejściu na emeryturę, wysokości przyszłej emerytury oraz terminów i sposobu podejmowania decyzji w sprawie części przyszłej składki emerytalnej.

   

  Baner graficzny odsyłający do strony emerytura.gov.pl, przedstawia starszego mężczyznę z wąsami siedzącego na ławce i czytającego gazetę. Obok napis wszystko o emeryturze w jednym miejscu www.emerytura.gov.pl

   

  Dodatkowe materiały nt. zmian w systemie emerytalnym znajdziecie Państwo w uruchomionym w 2013 r. przez Ministerstwo Finansów serwisie Reforma emerytalna (link otwiera okno w nowym serwisie) na stronie www.finanse.mf.gov.pl. Znajdują się tam m.in. najczęstsze pytania o reformę wraz z odpowiedziami, opinie prawne przygotowane przez czołowych ekspertów czy materiały multimedialne nt. reformy. 

  Przejdź do serwisu Reforma emerytalna (link otwiera okno w nowym serwisie).

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 18.03.2014 Data publikacji: 18.03.2014 10:21 Data ostatniej modyfikacji: 27.06.2014 14:50
  Autor: Biuro Ministra Osoba publikująca: Michał Dziwota Osoba modyfikująca: Izabela Podsiadły-Gronow