Nagroda Finance Minister of the Year 2014 for Emerging Europe dla Mateusza Szczurka

Nagroda Finance Minister of the Year 2014 for Emerging Europe dla Mateusza Szczurka

Nagroda Finance Minister of the Year 2014 for Emerging Europe dla Mateusza Szczurka

W centralnej części zdjęcia minister finansów Mateusz Szczurek podczas uroczystości wręczenia nagrody  Finance Minister of the Year 2014 for Emerging Europe w dniu 11 października 2014 r. w Waszyngtonie. Po prawej stronie zdjęcia banery Emerging Markets. Foto. Tomasz Skurzewski MF

Minister finansów Mateusz Szczurek został wyróżniony prestiżową nagrodą Finance Minister of the Year 2014 for Emerging Europe przez serwis Emerging Markets, należący do grupy Euromoney.

Uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych ministrów finansów i szefów banków centralnych rynków wschodzących odbyła się 11 października 2014 r. w Waszyngtonie, przy okazji dorocznego spotkania gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego.

Nagrodę traktuję jako wyraz uznania nie tyle dla mnie, co dla wszystkich, którzy mają wkład w polski sukces gospodarczy. Jeszcze nigdy w historii Polska nie doganiała reszty Europy tak szybko, jak w ostatnich latach. Rolą rządu, dziś docenioną, jest utrzymywanie zdrowej równowagi pomiędzy niskim deficytem finansów publicznych, potencjałem rozwojowym i dbałością o popyt podczas spowolnienia wzrostu gospodarczego – powiedział minister Szczurek odbierając nagrodę.
Wyboru laureatów dokonali ekonomiści, analitycy, bankierzy i inwestorzy zarówno ze sfery publicznej jak i prywatnej. W uzasadnieniu redaktorów Emerging Markets wyróżnienie dla ministra Szczurka jest dowodem zaufania zagranicznych inwestorów do jego polityki zarządzania finansami państwa.

To trzecia nagroda w tej kategorii dla polskiego ministra finansów przyznana przez serwis Emerging Markets: w latach 2009 i 2012 tytułem Finance Minister of the Year for Emerging Europe uhonorowano Jacka Rostowskiego.

***

Emerging Markets zawiera szczegółowe wiadomości ekonomiczne, finansowe i polityczne z krajów rozwijających się, m.in. z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Serwis umożliwia dostęp do sprawozdań finansowych spółek publicznych i prywatnych, raportów branżowych, notowań giełdowych i innych danych makroekonomicznych uzyskiwanych z wiarygodnych źródeł krajowych i zagranicznych.