PIT-a ślij z centrum handlowego

PIT-a ślij z centrum handlowego

PIT-a ślij z centrum handlowego

Pracownicy IS Kraków pomagają rozliczyć podatki w Centrum handlowym

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Już w ten weekend (13-15 marca) możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. W całej Polsce przez trzy dni pracownicy administracji podatkowej będą czekać na Ciebie w największych galeriach handlowych w Twoim regionie. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Gdzie i kiedy?

Akcja „Szybki PIT w galerii handlowej" będzie trwać od piątku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur będzie pełniło po kilkoro ekspertów z urzędów skarbowych. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że eksperci pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Na miejscu otrzymają Państwo także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest w pełni darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

Jesteśmy nowoczesną administracją nastawioną na potrzeby naszego klienta. Sukcesywnie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podatników i ułatwiamy im składanie zeznań podatkowych i w tym celu tworzymy także dodatkowe stanowiska obsługi poza urzędami skarbowymi – mówi rzecznik prasowy Ministra Finansów Wiesława Dróżdż. – Wysłanie rocznego zeznania PIT przez system e-Deklaracje to najłatwiejszy, najszybszy i darmowy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym – dodaje rzecznik.

O czym pamiętać?

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 r. Informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. – Zapraszamy do galerii handlowych w całym kraju. Z naszą pomocą bardzo szybko wypełnicie Państwo swojego e-PIT-a – przekonuje Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Krakowie.

Należy jednak pamiętać, że na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Gdzie uzyskamy pomoc?

Akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych" zostanie zorganizowana w centrach handlowych na terenie całej Polski (plik PDF, 50 kB).

***

W ubiegłą sobotę 7 marca podczas Dnia otwartego urzędy skarbowe w całej Polsce odwiedziło prawie 45 tys. osób. Akcja została zainicjowana w 2005 r., by dać podatnikom możliwość uzyskania fachowej pomocy przy rozliczaniu podatku dochodowego również w sobotę.