«Powrót

Wykaz informacji publicznych dostępnych w centralnym repozytorium w celu ponownego wykorzystywania

Wykaz informacji publicznych dostępnych w centralnym repozytorium w celu ponownego wykorzystywania

Wykaz informacji publicznych dostępnych w centralnym repozytorium w celu ponownego wykorzystywania

Przejdź do Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej. Link otwiera nowe okno w innym serwisie.

Serwis DanePubliczne.gov.pl realizuje cel Centralnego Repozytorium Danych Publicznych, wskazanego w Ustawie o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) jako jeden z trybów dostępu i ponownego wykorzystywania informacji publicznej.

Wykaz informacji przeznaczonych do udostępnienia w CRIP został określony w:

  1. Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie zasobu informacyjnego przeznaczonego do udostępniania w Centralnym Repozytorium Informacji Publicznej
  2. Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 maja 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zasobu informacyjnego przeznaczonego do udostępniania w Centralnym Repozytorium Informacji Publicznej
  3. Załączniku nr 2 Programu otwierania danych publicznych, który został przyjęty Uchwałą Rady Ministrów Nr 107/2016 z dnia 20 września 2016 r.

Podstawowym sposobem dostępu do informacji w CRIP jest strona WWW. Przeszukiwanie informacji odbywać się może według kategorii, dostawcy danych, po słowach kluczowych, a także wpisując frazę w wyszukiwarce. Wyniki wyszukiwania można dodatkowo filtrować, aby dotrzeć do interesujących danych.
Do korzystania z serwisu nie jest wymagana rejestracja. Jednakże aby móc korzystać z dodatkowych jego funkcjonalności, w tym możliwość tworzenia własnych zestawień danych oraz wygodnego śledzenia ich aktualizacji, należy założyć konto.

Przejdź do serwisu danepubliczne (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 28.12.2011 Data publikacji: 19.07.2012 15:38 Data ostatniej modyfikacji: 22.06.2018 08:28
Autor: Henryk Gryz Osoba publikująca: Szymon Gawracz Osoba modyfikująca: Henryk Gryz
«Powrót