«Powrót

Debata podatkowa i podsumowanie konkursu TAXMINUTES

Debata podatkowa i podsumowanie konkursu TAXMINUTES

Debata podatkowa i podsumowanie konkursu TAXMINUTES

Ministerstwo Finansów wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Handlową zaprasza 17 czerwca 2015 roku na debatę pt. Czy można w Polsce uprościć podatki?

Debata podatkowa jest zwieńczeniem konkursu, którego celem było zachęcenie studentów do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi podatków, pogłębienia wiedzy i stworzenia swoich kreatywnych interpretacji nt. iluzji podatkowych.

O 11.30 w Pałacu Tyszkiewiczów Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 odbędzie się debata podatkowa, w której wezmą udział: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Izabela Leszczyna, prof. Leonard Etel z Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka reprezentująca Szkołę Główną Handlową, dr hab. Dominik Gajewski oraz Grzegorz Cydejko z Forbesa i Witold Tabaka z TVP2. Debatę poprowadzi dr hab. Aleksander Werner ze Szkoły Głównej Handlowej. Dyskusja ma na celu pokazanie tego co jest proste a co złożone w podatkach.

Po debacie o godz. 13-tej w tym samym miejscu odbędzie się gala konkursu filmowego SGH i UW pod patronatem Ministerstwa Finansów pt. "Krótkie filmy o iluzjach podatkowych - Taxminutes'. Wyświetlone zostaną prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie, a zwycięskim zespołom wręczymy nagrody.

Zarówno debata jak i gala konkursu mają charakter otwarty.

Więcej na temat konkursu można znaleźć na profilu Facebook projektu (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
 

«Powrót