«Powrót

112 kg marihuany w transporcie mandarynek

112 kg marihuany w transporcie mandarynek

112 kg marihuany w transporcie mandarynek

Czarne, plastikowe worki z nielegalnym towarem przy których stoi pies.
Czarne, plastikowe worki z narkotykami.
Worki z nielegalnym towarem.
  • Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi wspólnie z policjantami z Zarządu CBŚP w Białymstoku przejęli ponad 112 kg marihuany.
  • Narkotyki, warte ponad 3 mln zł, trafiły do Polski z Hiszpanii, ukryte były w transporcie mandarynek. 

W ostatnich dniach listopada 2018 r. funkcjonariusze zwalczający przestępczość  ustalili, że drogą krajową S8 będzie jechał samochód ciężarowy, w którym mogą znajdować się narkotyki. W godzinach nocnych, w okolicach Zduńskiej Woli funkcjonariusze skontrolowali samochód ciężarowy. Wstępna kontrola potwierdziła, że kierowca przewozi mandarynki z Hiszpanii do Polski. Podczas kontroli pies służbowy Furia z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego wskazał miejsca, w których mógł znajdować się nielegalny towar. W lukach technicznych naczepy samochodu ciężarowego, znaleziono 32 czarne, plastikowe worki, wszystkie wypełnione były suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że było to ponad 112 kg marihuany. Zatrzymana ilość umożliwiała przygotowanie ponad 112 tys. działek narkotyku.

Zatrzymano 52-letniego kierowcę tira, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Zduńskiej Woli przedstawiono zarzut udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających.

«Powrót