«Powrót

Groził bronią funkcjonariuszowi KAS

Groził bronią funkcjonariuszowi KAS

Groził bronią funkcjonariuszowi KAS

Pistolet, którym grożono funkcjonariuszowi KAS.
Policjanci i obezwładniony szef obsługi lokalu.
  • „Opiekun salonu" wyciągnął broń gdy funkcjonariusz Urzędu Celno-Skarbowego w Elblągu wszedł do lokalu z automatami hazardowymi.

3 grudnia 2018 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzali działania antyhazardowe w Elblągu. W centrum miasta znajdował się  lokal z kilkoma nielegalnymi automatami do gier.

Do pomieszczenia z automatami wszedł jeden funkcjonariusz KAS - wejście do takich miejsc jest zazwyczaj utrudnione - monitoring, selekcja wchodzących, elektrorygle w drzwiach. Gdy funkcjonariusz pokazał legitymację służbową i poinformował o rozpoczęciu kontroli, szef obsługi lokalu wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i kazał funkcjonariuszowi opuścić lokal. Funkcjonariusz zadziałał błyskawicznie i profesjonalnie, wytrącił pistolet z ręki napastnika, a następnie go obezwładnił. W tym czasie do lokalu wszedł kolejny funkcjonariusz KAS. Sytuację opanowano i wezwano policję, która przejęła dalsze postępowanie wobec napastnika.

Pistolet to broń pneumatyczna na metalowe kulki, którymi można człowieka zranić. Pistolet do złudzenia przypomina broń ostrą. 

W lokalu zabezpieczono 5 automatów do gier.

«Powrót