«Powrót

KAS, CBŚP, SG rozbiły grupę „Ziela”

KAS, CBŚP, SG rozbiły grupę „Ziela”

KAS, CBŚP, SG rozbiły grupę „Ziela”

Fot. CBŚP
Zabezpieczone pieniądze
Wejście do ujawnionej lokalizacji
  • Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej „Ziela" podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe.
  • Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskali samochód poszukiwany w Niemczech.
  • Na poczet przyszłych kar oraz grzywien zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce.
  • Zatrzymano 13 osób.

We wspólnej akcji na terenie woj. lubuskiego brało udział blisko 200 policjantów z CBŚP, antyterrorystów z Gorzowa Wlkp. i funkcjonariuszy z  Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zielonej Górze i Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze.

Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2015-2016 na terenie woj. lubuskiego. Z ustaleń wynika, że członkowie grupy mogli sprzedawać narkotyki (kokainę, marihuanę i amfetaminę), a także nabywali poza granicami kraju wyroby akcyzowe oraz mogli zajmować się handlem alkoholem. Wg śledczych członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu do palenia, co mogło spowodować straty dla Skarbu Państwa wysokości ok. 42 mln złotych.

Jeden z zatrzymanych, o pseudonimie „Zielu", usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

«Powrót