«Powrót

KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalne laboratorium do produkcji narkotyków

KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalne laboratorium do produkcji narkotyków

KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalne laboratorium do produkcji narkotyków

aparatura do wytwarzania narkotyków
worki z substancją do wytwarzania narkotyków
worki z substancją do wytwarzania narkotyków. Jeden z nich otwarty.
pojemniki z olejem konopnym i elementy aparatury do produkcji narkotyków
  • Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami CBŚP w Gorzowie Wlkp. zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano składniki do wytwarzania narkotyków.
  • Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.
  • Z zabezpieczonych substancji można wyprodukować nawet 200 litrów oleju konopnego, o wartości blisko 800 tys. zł.

Ze wstępnych informacji policjantów z CBŚP w Gorzowie wynikało, że na terenie województwa lubuskiego produkowany jest olej konopny zawierający THC. Funkcjonariusze ustali, że olej jest wytwarzany na posesji na terenie gminy Krzeszyce a jego dystrybucja jest  prowadzona za pośrednictwem Internetu.

Policjanci wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami KAS odkryli kompletną linię produkcyjną służącą do wytwarzania oleju w hali znajdującej się na terenie podejrzanej posesji. Na miejscu zabezpieczyli kilkadziesiąt worków wypełnionych suszem konopi oraz różnego rodzaju substancje i chemikalia. W hali zatrzymano pierwsze dwie osoby, w tym młodego mężczyznę, który jak wynika z ustaleń śledczych, był odpowiedzialny za produkcję oleju konopnego.

W znajdującym się obok domu funkcjonariusze znaleźli gotowy do sprzedaży produkt oraz buteleczki i fiolki z dozownikami, które miały być wykorzystane do dalszej dystrybucji nielegalnego towaru. Zatrzymali tam również trzecią z podejrzanych osób.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 430 kg suszu konopi oraz 20 litrów substancji oleistej gotowej do sprzedaży. Zabezpieczyli też łącznie 300 litrów substancji, które są wykorzystywane przy produkcji środków odurzających.

Policjanci CBŚP przeszukali także dom jednorodzinny położony na terenie gminy Santok. W obiekcie wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli marihuanę.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci i prokuratorzy wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy.

«Powrót