«Powrót

KAS i Policja rozbiły grupę oszustów podatkowych

KAS i Policja rozbiły grupę oszustów podatkowych

KAS i Policja rozbiły grupę oszustów podatkowych

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przy nielegalnej uprawie marihuany.
  • Grupa przestępcza zajmowała się nadużyciami podatkowymi oraz praniem brudnych pieniędzy.
  • W wyniku wspólnej akcji, dwie osoby zostały zatrzymane za niepłacenie podatków i pranie brudnych pieniędzy oraz jedna za nielegalną uprawę marihuany.
  • Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych.

13 czerwca 2018 r. na terenie województwa pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego przeprowadzona została wspólna akcja funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie, Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdańsku oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Działania były wymierzone w zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nadużyciami podatkowymi na szeroką skalę oraz praniem brudnych pieniędzy. Funkcjonariusze przeszukali 27 miejsc oraz zatrzymali dwie osoby – prezesów spółek, które pomimo milionowych obrotów, nie rozliczały się z urzędem skarbowym. Przeszukane były m.in. mieszkania osób związanych z nielegalnym procederem, siedziby spółek i biura rachunkowe.

Podczas czynności przeprowadzonych u jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili nielegalną uprawę marihuany – podejrzanego o to przestępstwo również zatrzymano, zabezpieczono uprawę i sprzęt do jej prowadzenia.

Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Realizacja była wynikiem, trwającego od kilku miesięcy śledztwa. Członkowie grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa podatkowe, w wyniku których Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych z tytułu podatku VAT. Sprawa ma charakter rozwojowy.

«Powrót