«Powrót

KAS i Policja zabezpieczyły podróbki o wartości ponad 40 mln zł

KAS i Policja zabezpieczyły podróbki o wartości ponad 40 mln zł

KAS i Policja zabezpieczyły podróbki o wartości ponad 40 mln zł

Kartony z podrobionymi towarami, w tle funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.
Pomieszczenie z pudłami z podrobionymi towarami.
Kartony z podrobionymi towarami.
  • Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Powiatowej Policji z Wołomina ujawnili podrobione kosmetyki oraz odzież na terenie województwa mazowieckiego.
  • Dwie osoby zostały zatrzymane.

We wspólnych działaniach kontrolnych KAS i policji, ukierunkowanych na walkę z nielegalnym obrotem podrabianymi towarami, wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim znajdowały się magazyny z podróbkami odzieży i kosmetyków. Funkcjonariusze weszli do jednej z hal magazynowych, zatrzymując na gorącym uczynku dwie osoby, które akurat sortowały kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm. W kolejnej przeszukanej hali magazynowej, a także w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób (powiat pruszkowski) oraz w samochodzie służącym do przewozu towarów, funkcjonariusze znaleźli kolejne hurtowe ilości podróbek, które miały trafić do sprzedaży.

Zabezpieczono w sumie blisko 65 tys. podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie 2 tys. sztuk odzieży (w tym koszule, bluzy, spodnie, t-shirty oraz buty), a także 370 paczek papierosów. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to ponad 40 mln zł.

Zatrzymane dwie osoby usłyszały zarzut wprowadzania do obrotu wyrobów kosmetycznych oraz odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a także zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet kary grzywny funkcjonariusze zabezpieczyli około 12 tys. złotych.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

«Powrót