«Powrót

KAS i Policja zlikwidowały nielegalną tytoniową manufakturę

KAS i Policja zlikwidowały nielegalną tytoniową manufakturę

KAS i Policja zlikwidowały nielegalną tytoniową manufakturę

Funkcjonariusz służby celno-skarbowej przy zatrzymanej linii produkcyjnej
Taśma produkcyjna z nielegalnymi papierosami
Nielegalny sprzęt do wyrobu papierosów
  • Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 2343 kg tytoniu oraz 788519 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Czarnorynkowa wartość kontrabandy wynosi 2 mln 155 tys. złotych.
  • Zatrzymano cztery osoby, w tym mężczyznę podejrzanego o organizowanie nielegalnego procederu.

Policjanci z CBŚP Zarząd w Poznaniu i KMP w Koninie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali fabrykę nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wspólne działania zostały przeprowadzone w Opatówku koło Kalisza, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze weszli na teren nielegalnej tytoniowej manufaktury, gdzie na gorącym uczynku, w trakcie produkcji papierosów, zatrzymano trzech mężczyzn narodowości ukraińskiej oraz mieszkańca powiatu konińskiego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli linię technologiczną do produkcji papierosów, znaczną ilość gotowych papierosów i tytoniu oraz pozostałe komponenty do produkcji, w tym opakowania z podrobionymi logotypami znanych producentów.

Jeden z zatrzymanych jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą i organizację nielegalnej produkcji. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz samochodu, funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 500 tysięcy sztuk papierosów i ponad pół tony tytoniu.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

«Powrót