«Powrót

KAS zlikwidowała nielegalny magazyn wyrobów akcyzowych

KAS zlikwidowała nielegalny magazyn wyrobów akcyzowych

KAS zlikwidowała nielegalny magazyn wyrobów akcyzowych

Funkcjonariusz w nielegalnym magazynie, trzyma w ręku kartot papierosów
pudła z papierosami w nielegalnym magazynie.
Funkcjonariusz stoi w nielegalnym magazynie, w tle worki z tytoniem i kanistry z alkoholem.
worki z tytoniem.
butelki z alkoholem.
  • Funkcjonariusze KAS ujawnili w powiecie zgierskim magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami i alkoholem.
  • Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł.

7 sierpnia 2018 r. Funkcjonariusze Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali teren jednej z prywatnych posesji w powiecie zgierskim, gdzie jak się okazało, funkcjonował magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych.

W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze wykryli 21 pudeł papierosów oraz 70 worków wypełnionych tytoniem bez znaków akcyzy, a także pojemnik z aromatem stosowanym do produkcji tytoniu. W jednym z pomieszczeń mieszkalnych kontrolujący ujawnili 23 butelki (o pojemności 1 litra) z alkoholem bez polskich banderol. Nielegalny towar należał do 64-letniego mężczyzny, który był już karany w związku z obrotem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli rewolwer hukowy oraz pistolet gazowy należące do zatrzymanego. Mężczyzna nie miał pozwolenia na posiadanie pistoletu gazowego. Broń została zabezpieczona i zostanie przekazana Policji.

Ogółem funkcjonariusze KAS zarekwirowali 1 227,8 kg tytoniu, 206 840 sztuk papierosów (10 342 paczki) oraz 23 litry alkoholu bez znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości 987 616 zł. Uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego zostały oszacowane na kwotę 1 146 785 zł.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.

«Powrót