«Powrót

Nielegalne automaty w woj. opolskim

Nielegalne automaty w woj. opolskim

Nielegalne automaty w woj. opolskim

Pomieszczenie z automatami do gier.
Wnętrze pomieszczenia do składania automatów.
  • Funkcjonariusze KAS i policjanci z Opola przejęli 125 nielegalnych automatów, 14 komputerów, sprzęt i oprzyrządowanie służące do kompletowania i montażu urządzeń hazardowych.
  • Wartość rynkowa zabezpieczonych urządzeń została oszacowana na 1,5 miliona zł.

1 października 2018 r., funkcjonariusze opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ujawnili na terenie powiatu oleskiego pomieszczenia, w których znajdowało się 125 nielegalnych automatów hazardowych, 14 komputerów, mogących służyć jako automaty lub być wykorzystywane do wprowadzania programów do takich urządzeń oraz nośniki danych.

Funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt obudów, sprzęt i oprzyrządowanie służące do kompletowania oraz montażu automatów hazardowych.

Ujawnione miejsce nie zostało zgłoszone administracji skarbowej jako punkt produkcji ani miejsce magazynowania automatów do gier hazardowych. Prawdopodobnie dokonywano tam montażu i napraw serwisowych automatów do gier, które następnie wstawiane były do punktów nielegalnego organizowania gier hazardowych na terenie całego kraju.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

«Powrót