«Powrót

Z-ca Szefa KAS Piotr Walczak odwiedził przejścia graniczne z Obwodem Kaliningradzkim

Z-ca Szefa KAS Piotr Walczak odwiedził przejścia graniczne z Obwodem Kaliningradzkim

Z-ca Szefa KAS Piotr Walczak odwiedził przejścia graniczne z Obwodem Kaliningradzkim

Minister Piotr Walczak na przejściu granicznym w Grzechotkach udziela wywiadu telewizyjnego.
Minister Piotr Walczak na przejściu granicznym w Grzechotkach. Obok Piotr Dziedzic Dyr. Departamentu Zwalczania Przestępczości w MF i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.
  • Warmińsko-mazurska Służba Celno-Skarbowa odprawiła 25 tysięcy kibiców jadących na mundial do rosyjskiego Kaliningradu.
  • Zastępca Szefa KAS Piotr Walczak 29 czerwca 2018 r. odwiedził przejścia graniczne w Grzechotkach i Gronowie.

„Bardzo wysoko oceniamy pracę Służby Celno-Skarbowej, która wykonała poważną operację logistyczną podczas mundialu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że styk z granicą Unii Europejskiej dla wielu kibiców ze strefy Schengen będzie pierwszym kontaktem z jakąkolwiek granicą. Równocześnie mieliśmy pełną świadomość odpowiedzialności, chociażby w zakresie zabezpieczenia antyterrorystycznego Europy, w związku z tym wprowadziliśmy podwyższony poziom kontroli. Dzięki dobrej organizacji i współpracy z naszymi partnerami z Federacji Rosyjskiej, odprawy odbywały się płynnie. Obyło się również bez incydentów i prób przemytu" – powiedział zastępca Szefa KAS podczas wizyty na przejściu granicznym w Grzechotkach.

Minister Piotr Walczak podkreślił, że Służba Celno-Skarbowa odpowiednio przygotowała się do zwiększenia liczby odpraw w okresie mundialu. Na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim pojawiło się ponad 100 dodatkowych funkcjonariuszy.

„Zwiększyliśmy zasoby kadrowe, przenieśliśmy funkcjonariuszy z innych części kraju, również z Ministerstwa Finansów" – powiedział zastępca Szefa KAS.

W obwodzie kaliningradzkim rozegrano cztery spotkania fazy grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018.

«Powrót