«Powrót

Komunikat o utrudnieniach w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej (aktualizacja - 27 listopada 2018 r.)

Komunikat o utrudnieniach w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej (aktualizacja - 27 listopada 2018 r.)

Komunikat o utrudnieniach w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej (aktualizacja - 27 listopada 2018 r.)

Z uwagi na blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych po stronie ukraińskiej nastąpiło czasowe wstrzymanie ruchu granicznego. Prosimy podróżnych o bieżące śledzenie komunikatów na stronie granica.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym)

Aktualizacja, 27 listopada 2018 r. godz. 9.10

Około godz. 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie. Aktualnie, wszystkie przejścia graniczne na Podkarpaciu dokonują już odpraw granicznych, jednak protest na Ukrainie nadal trwa.
 
Aktualizacja, 27 listopada 2018 r. godz. 5.25

Około godz. 4.00 udrożniono drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew. W dalszym ciągu zablokowane są przejścia graniczne w Korczowej oraz w Medyce.

Aktualizacja, 26 listopada 2018 r. godz. 17.40
Około godz. 16.30 ponownie zablokowane zostało drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew.

Aktualizacja, 26 listopada 2018 r. godz. 17.00
Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o utworzeniu w MOP Hruszowice (autostrada A4, przed przejściem granicznym w Korczowej) Punktu Obsługi Podróżnych oczekujących w autokarach na odblokowanie przejścia granicznego. Planowana jest również mobilna dystrybucja ciepłych napoi dla kierowców pojazdów ciężarowych oczekujących w kolejce.

Aktualizacja, 26 listopada 2018 r. godz. 15.00

Z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Zakład Obsługi Przejść Granicznych uruchomił na przejściu granicznym w Korczowej Punkt Obsługi Podróżnych w którym zorganizowano miejsce do odpoczynku oraz dystrybucji ciepłych napoi.

Aktualizacja, 26 listopada 2018 r. godz. 11.00

Nadal zablokowane są drogowe przejścia graniczne w Korczowej oraz Medyce. Protestujący przepuszczają pojedyncze samochody osobowe oraz autokary.

Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, doraźnie wprowadzono możliwość przekraczania granicy pieszo.

Aktualizacja,  26 listopada 2018 r. godz. 10.25

Około godz. 9.30 udrożnione zostało przejście graniczne Budomierz-Hruszew.

Aktualizacja, 26 listopada 2018 r. godz. 7.00

Około godz. 6.00 rano udrożnione zostało przejście graniczne Krościenko-Smolnica.

Aktualnie, bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej (przejście graniczne Przemyśl-Mościska).

Komunikat (25.11.2018 r.)

Informujemy podróżnych, że na przejściach granicznych województwa podkarpackiego: Korczowa – Krakowiec, Budomierz – Hruszew i Medyka - Szeginie nastąpiło wstrzymanie odpraw granicznych ze względu na trwające po ukraińskiej stronie blokady dróg dojazdowych.

Sytuacja na przejściach granicznych z Ukrainą nie wynika z działania polskich służb granicznych i nie jest od nas zależna. Blokady związane są ze zmianą ukraińskich przepisów celno-skarbowych.

«Powrót