«Powrót

Utrudnienia na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin

Utrudnienia na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin

Utrudnienia na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin

W związku z rozpoczętymi 23 kwietnia br. pracami remontowymi na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku (remont nawierzchni bitumicznej) występują utrudnienia w płynności odpraw samochodów ciężarowych na kierunku wyjazdowym z Polski. Jak informuje wykonawca robot, Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych, remont może potrwać do końca maja br.

Jednocześnie przypominamy, że od kilku miesięcy po stronie ukraińskiej w Jagodzinie prowadzone są prace budowlane związane z instalacją urządzenia rtg do prześwietlania pojazdów ciężarowych, co również ogranicza przepustowość przejścia na kierunku wyjazdowym z Polski (wyłączona jest część pasów ruchu).

Utrudnienia w przekraczaniu granicy mogą być szczególnie odczuwalne w okresie weekendowym, kiedy odnotowywana jest znacznie większa niż w dni poprzednie liczba przewozów towarowych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań, by utrudnienia na przejściu Dorohusk-Jagodzin były jak najmniej odczuwalne dla kierowców, jednak prowadzone po obu stronach granicy prace remontowe i modernizacyjne oraz znacznie ograniczona przepustowość przejścia nie pozwalają na szybkie rozładowanie kolejki pojazdów oczekujących na odprawę.

Apelujemy do przewoźników, by w najbliższych tygodniach rozważyli przekraczanie granicy z Ukrainą przez inne przejścia (Hrebenne, Korczowa, Medyka).

Czas oczekiwania na przejściach granicznych można sprawdzić na portalu granica.gov.pl.

«Powrót