«Powrót

Konferencja „Służba Celna w służbie biznesu”

Konferencja „Służba Celna w służbie biznesu”

Konferencja „Służba Celna w służbie biznesu”

Uczestnicy konferencji „Służba Celna w służbie biznesu
Wystąpienie Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy podczas konferencji
Z okazji dwusetnego wydania  „Monitora Prawa Celnego i  podatkowego

18 maja w siedzibie Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie odbyła się konferencja dla  przedsiębiorców pt. „Służba Celna dla biznesu". Konferencja została zorganizowana pod wspólnym patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy oraz Przewodniczącego Rady Konsultacyjnej Służby Celnej prof. dr hab. Wiesława Czyżowicza. W konferencji wzięło udział ponad 230 osób, które po obradach plenarnych, mogły w 6 tematycznych panelach uzyskać od ekspertów szczegółowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu prowadzenia biznesu w Polsce

Współorganizatorami konferencji była również Krajowa Izba Gospodarcza oraz gospodarz spotkania - Wyższa Szkoła Cła i Logistyki w Warszawie. Uczestnicy Konferencji mieli okazję zapoznać się zarówno z nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi podejmowanymi w Służbie Celnej, jak i projektowanymi zmianami prawnymi, dotyczącymi zagadnień celnych i podatkowych.

W swoim wystąpieniu Szef Służby Celnej Jacek Kapica poinformował o zmianach dokonywanych wewnątrz Służby Celnej, jak również o działaniach podejmowanych na rzecz ułatwień i uproszczeń dla biznesu.

W dalszej części Dyrektor Departamentu Polityki Celnej Tomasz Michalak zapoznał uczestników Konferencji z systemami informatycznymi, budowanymi w ramach Programu e-Cło. Poinformował o planowanych w najbliższym czasie zmianach w ustawodawstwie celnym lub przepisach, mających wpływ na działania organów celnych.

Zagadnienia systemów informatycznych, w tym zwłaszcza systemu SZPROT, przedstawiła Urszula Dyszlewicz, Naczelnik w Departamencie Polityki Celnej, zaś aktualne i projektowane ułatwienia i uproszczeniach dla podmiotów gospodarczych omówił w swojej prezentacji Piotr Pogorzelski, Zastępca Dyrektora w tym Departamencie.
W trakcie Konferencji, z okazji dwusetnego wydania periodyku „Monitora Prawa Celnego i Podatkowego", jego Redaktor Naczelny Jan Brodziński otrzymał od Szefa Służby Celnej pamiątkowy zegar.

Zaproponowana przez Służbę Celną możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dotyczyło to procedur uproszczonych i instytucji Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO). Przez ok. 2 godziny w 6 salach eksperci odpowiadali na indywidualne pytania uczestników Konferencji. Pytania zadane w trakcie konsultacji zostały zanotowane przez ekspertów Służby Celnej i w najbliższym czasie odpowiedzi zostaną zamieszczone na portalu Służby Celnej w zakładce Rady Konsultacyjnej Służby Celnej.

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.05.2012 Data publikacji: 12.09.2012 14:27 Data ostatniej modyfikacji: 13.11.2015 11:30
Autor: Małgorzata Przysucha Osoba publikująca: Małgorzata Przysucha Osoba modyfikująca: Kinga Filipowicz-Mercer

Powiązane

Zagadnienia zgłoszone przez przedsiębiorców podczas konferencji „Służba Celna w służbie biznesu” w dniu 18 maja 2012 r. opracowane w formie metryk spraw (fiszki)
Rejestr zmian
«Powrót