«Powrót

Komunikat GIIF w sprawie rejestracji transakcji wymiany walut

Komunikat GIIF w sprawie rejestracji transakcji wymiany walut

Komunikat GIIF w sprawie rejestracji transakcji wymiany walut

Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacje zamiany zlecane przez klienta stanowią elementy składowe jednej transakcji (co pociąga za sobą obowiązek rejestracji ze względu na przekroczenie progu przez sumę kwot poszczególnych operacji), czy też stanowią oddzielne transakcje.

Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacjom zamiany zlecanym przez klienta towarzyszą okoliczności, które w ocenie instytucji obowiązanej wskazują, że może mieć ona związek z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu (co pociąga za sobą obowiązek rejestracji bez względu na wartość transakcji).

Każdorazowo do instytucji obowiązanej należy ocena, czy operacje zamiany zlecane przez klienta nie stanowią jednej transakcji podzielonej przez klienta w celu uniknięcia rejestracji art.8 ust.1 ustawy (co pociąga za sobą obowiązek ich rejestracji jako transakcji powiązanych, tj. z kodem 1 w polu 07 karty/rekordu transakcji).

Całość treści  komunikatu (plik pdf, 219 KB) do pobrania.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 04.08.2015 Data publikacji: 04.08.2015 14:06 Data ostatniej modyfikacji: 19.11.2015 10:50
Autor: Departament Informacji Finansowej Osoba publikująca: Anna Grzechnik-Wołosiuk Osoba modyfikująca: Anna Grzechnik-Wołosiuk
«Powrót