«Powrót

Minister Szczurek przyjął Betlejemskie Światełko Pokoju

Minister Szczurek przyjął Betlejemskie Światełko Pokoju

Minister Szczurek przyjął Betlejemskie Światełko Pokoju

bombka świąteczna
Minister Szczurek podejmuje harcerzy
zdjęcie grupowe Ministra Szczurka z harcerzami, którzy przynieśli do Ministerstwa Finansów Betlejemskie Światełko Pokoju

Minister finansów Mateusz Szczurek 17 grudnia br. odebrał Betlejemskie Światełko Pokoju od harcerzy i harcerek ze Związku Harcerstwa Polskiego. Tegoroczna akcja przekazywania światła odbywa się pod hasłem: „Pokój jest w Nas".

Mateusz Szczurek złożył harcerzom życzenia świąteczne i zrewanżował się drobnym upominkiem.

Akcja „Betlejemskie Światło Pokoju" jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest również znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 r. w austriackim Linz jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących.

W Warszawie delegacja harcerek i harcerzy podzieliła się już Betlejemskim Światłem Pokoju z prezydentem, premierem, marszałkami Sejmu i Senatu. Światło jest także zanoszone do kościołów, urzędów, organizacji i szpitali.

Z Warszawy płomień wędruje na północ, a stamtąd na wschód - na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji. Światło z Betlejem dociera do całej Europy, nawet poza krąg polarny.

«Powrót