«Powrót

Resort finansów na pikniku z okazji Dnia Dziecka w KPRM

Resort finansów na pikniku z okazji Dnia Dziecka w KPRM

Resort finansów na pikniku z okazji Dnia Dziecka w KPRM

Stoisko Ministerstwa Finansów

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera 31 maja odbył się piknik rodzinny. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Resort finansów już po raz trzeci uczestniczył we wspólnym świętowaniu tego dnia.

Na stoisku Ministerstwa Finansów można było pograć w specjalnie na ten dzień przygotowane gry planszowe, pokolorować rysunki przedstawiające ważne dla bezpieczeństwa zawody, wykonywać ozdobną biżuterię oraz odkodowywać szyfrogramy z hasłami finansowymi . Na nieco starszych czekały do rozwiązania budżetowe i podatkowe łamigłówki i krzyżówki. Dzieci oglądały również spektakl kukiełkowy o losach Bartka wciągniętego podstępnie w wir oszustw karuzelowych. W laboratorium celnym najmłodsi przeprowadzali eksperymenty chemiczne, oglądali również zabezpieczone eksponaty przemycanych przez granice zwierząt, np. krokodyla. Duże zainteresowanie wzbudzał także „pies celnik", który nie tylko pokazywał swoje umiejętności, na co dzień wykorzystywane w pracy na granicy, ale okazał się również bardzo przyjazny dla uczestników pikniku. Dodatkową motywacją dla dzieci był certyfikat MinFinka, wręczany wraz z drobnymi upominkami najmłodszym po zaliczeniu wszystkich przygotowanych przez resort atrakcji.

Stoisko Ministerstwa Finansów zostało przygotowane wspólnie z pracownikami Służby Celnej, Administracji Podatkowej i Kontroli Skarbowej. Wśród licznych najmłodszych odwiedzających nasze stoisko były również dzieci ministra finansów Mateusza Szczurka.

Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „House of Kids. Sezon 3: Bezpieczne dzieci", odnoszące się do bezpieczeństwa dzieci – w domu, w szkole, w podróży. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych można było znaleźć m.in. miasteczko ruchu drogowego, szpital Lali i Misia, pokazy policyjne i wojskowe. Pomysł wspólnej organizacji pikniku po raz kolejny znakomicie się sprawdził. Dopisala zarówno pogoda jak i tłumy radosnych warszawiaków korzystających z przygotowanych atrakcji.

Dzień Dziecka został zorganizowany przez Kancelarię Premiera wspólnie z resortami i współpracującymi z nimi instytucjami.

Więcej zdjęć w fotogalerii.

«Powrót